نمونه متن خام قرارداد طراحی وبسایت

توجه: این متن در قرارداد نهایی، ممکن است متفاوت باشد.

ماده یک: طرفین قرارداد

این قرارداد بین امضاء کنندگان زیر:

الف) آقای: فرزند: دارای شماره ملی: به نشانی: ………….. و شماره تماس: که ازاین‌پس در این قرارداد «مجری» نامیده می‌شود و

ب) شرکت: به شماره ثبت: به نشانی: ………… کد پستی: ………… و شماره تماس: ………….. از طرف آن شرکت که ازاین‌پس در این قرارداد «خریدار» نامیده می‌شود، طبق شرایط زیر منعقد گردید و طرفین قرارداد ملزم به رعایت شرایط و مفاد مندرج در این قرارداد هستند.

تبصره ۱ ـ نشانی مندرج در این قرارداد اقامتگاه قانونی طرفین شناخته می‌شود. در صورت تغییر نشانی طرفین ملزم هستند با پست سفارشی حداقل به مدت ۱۰ روز قبل از تغییر نشانی، این تغییر را به طرف مقابل اطلاع دهند در غیر این صورت تمامی مکاتبات و ابلاغیه‌ها و اظهارنامه‌های ارسالی به نشانی‌های مندرج در این قرارداد صورت خواهد گرفت و معتبر خواهد بود.

ماده دوم: موضوع قرارداد

طراحی تارنما “WebSite” به نشانی با قابلیت‌ها و امکانات توافق شده در این سند.

 ماده سوم: مدت قرارداد

زمان شروع و پایان قرارداد و مدت کل اجرای قرارداد با جدول زیر به رؤیت و توافق طرفین رسیده و مجری باید کلیه خدمات موضوع قرارداد را صرفاً در زمان تعیین‌شده انجام داده و به تأیید خریدار برساند.

مدت اجرای قرارداد

تاریخ

روز

ماه

سال

کل مدت قرارداد

از تاریخ:

  

۱۳۹۹

به مدت …. ماه تمام

تا تاریخ:

  

۱۳۹۹

تبصره ۱: مدت قرارداد در صورت افزایش یا کاهش خدمات، با توافق طرفین قابل تغییر است.

تبصره ۲: حوادث قهری که خارج از کنترل یکی از طرفین باشد، به‌نحوی‌که در اجرا یا ادامه کار خللی وارد سازد، بر مدت قرارداد افزوده می‌شود.

تبصره ۳:‌ عدم انجام بخشی از تعهدات خریدار از قبیل عدم معرفی نماینده، عدم فراهم‌سازی پیش‌نیازهای درخواست شده همانند متون و تصاویر اختصاصی و فاصله پاسخ‌دهی خریدار برای ویراست‌ها بر افزایش مدت قرارداد تأثیرگذار خواهد بود.

ماده چهارم: مبلغ قرارداد

مبلغ خالص قرارداد برابر ریال [معادل …. تومان] است که بر اساس شرایط تعیین‌شده و اختصاصی پروژه در مقابل اجرای موضوع پروژه توسط خریدار به شرح زیر به مجری پرداخت می‌شود.

شرایط پرداخت

ردیف

مرحله

درصد

شرح پرداخت

۱

طراح اولیه

۵۰

ارائه پیش‌نمایش اولیه

۲

اتمام پروژه

۵۰

اتمام قرارداد

تبصره ۱: مبلغ قرارداد در وجه مجری و تنها از طریق انتقال به شماره‌حساب ………. یا شماره شبا ………. پرداخت می‌گردد.

تبصره ۲: مبلغ قرارداد در صورت افزایش/ کاهش خدمات بنا به توافق طرفین قابل تغییر است.

تبصره ۳: مدت زمان تأیید طرح و پرداخت وجه از سوی خریدار از زمان ارائه به نماینده خریدار در هریک از مراحل حداکثر ۴ روز کاری است، در صورت گذشت بیش از ۴ روز کاری از زمان ارائه  طرح و عدم پاسخگویی خریدار مبنی بر تأیید و یا عدم تأیید طرح، روزانه مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان خسارت تأخیر می‌بایست به مجری پرداخت گردد.

تبصره ۴: در صورت تأخیر بیش از ۳ روز در اتمام پروژه و عدم پاسخگویی مجری، روزانه مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ ریال به عنوان خسارت تأخیر می‌بایست به خریدار پرداخت گردد.

تبصره ۵: هزینه خرید دامنه و هاست میزبانی و به صورت مجزا محاسبه شده و در مبلغ نهایی قرارداد اضافه خواهد شد.

ماده پنجم: شرح خدمات

تارنمای موضوع قرارداد، با پلتفرم وردپرس و مشخصات زیر اجرا خواهد شد:

زیرساخت

۱

دامنه

موجود

 

نیاز به خریداری

 

۲

میزبانی

موجود

 

نیاز به خریداری

 

۳

طرح اولیه

موجود

 

نیاز به طراحی

 

ویژگی‌های پیش‌فرض

P

ماژول مقاله و اخبار

P

نظرسنجی

P

گالری ویدئو

P

واکنش‌گرا | موبایل، تبلت

P

چندین نویسنده هم‌زمان

P

فرم‌ساز پیشرفته

P

گالری تصاویر

P

آمارگیر تخصصی

P

بروزرسانی خودکار

P

اسلایدر

P

افزونه سئو پیشرفته

P

افزونه امنیتی

P

SSL رایگان

P

فرم تماس

P

شبکه‌های اجتماعی

P

منوی حرفه‌ای

P

 

P

 

ویژگی‌های موردنیاز

ردیف

عنوان

شرح

۱

ایمیل اختصاصی

 

۲

فرم اختصاصی تماس

 

۳

نمایش تصاویر اینستاگرام

 

ویژگی‌های موافقت شده

ردیف

عنوان

شرح

۱

ترکیب رنگ اصلی

قرمز، مشکی

۲

تحویل پنل مدیریت

کامل

۳

قرارداد پشتیبانی

۱۲ ماه

۴

  

تبصره ۱: در صورت دارا بودن دامنه و هاست میزبانی از قبل، خریدار موظف است، تمامی اطلاعات مربوطه را قبل از شروع به کار در یک نوبت و در یک نامه مکتوب در اختیار مجری قرار دهد.

تبصره ۲: در صورت عدم ارائه طرح اولیه (Frame Wire) توسط خریدار، این طرح توسط مجری ارائه خواهد شد و با دو اصلاحیه ؛ و در صورت ارائه توسط خریدار با یک اصلاحیه نهایی خواهد بود.

تبصره ۳: در جلسه عقد قرار داد، «سبک ظاهری» تارنما به وسیله ارائه نمونه‌هایی توسط مجری نهایی شده و به همراه ترکیب رنگ اصلی مورد توافق قرار می‌گیرد. و سبک کلی پس از آن قابل تغییر نیست.

ماده ششم: تعهدات مجری

مجری موارد زیر را متعهد می‌گردد:

  1. مجری متعهد می‌گردد بر اساس موضوع قرارداد از لحاظ ارائه خدمات فنی و نحوه انجام کار رضایت خریدار را جلب نماید و هرگونه اعتراض یا عدم رضایت خریدار از کار انجام شده که به موضوع قرارداد مربوط می‌گردد باید هرچه سریع‌تر از سوی مجری رسیدگی شده و ترتیب اثر داده شود.
  2. هرگونه اشتباه از طرفین در تنظیم، ارسال و پرداخت صورتحساب هزینه‌ها قابل‌برگشت است.
  3. هرگونه تغییر در مفاد قرارداد که به توافق طرفین رسیده باشد به‌صورت الحاقیه قرارداد تنظیم و پس از امضاء برای طرفین قابل‌اجرا خواهد بود.
  4. مجری پس از تأیید خریدار در مورد اتمام قرارداد هیچ‌گونه تعهدی بابت نگهداری، پشتیبانی، ارتقاء، تغییر محتوا و هم‌چنین هیچ‌گونه مسئولیتی در مورد مشکلات درگاه پرداخت، خرابی و توقف سرور ندارد و چنانچه خریدار مایل باشد با انعقاد یک قرارداد پشتیبانی با مجری که به‌طور جداگانه تنظیم می‌گردد مسائل مربوط به پشتیبانی و نگهداری سایت را مرتفع می‌نماید.
  5. رعایت امانت و حفظ اموال و مدارکی که در اختیار وی قرار داده شده و استفاده بهینه از آن برای انجام موضوع قرارداد.

ماده هفتم: تعهدات خریدار

خریدار موارد زیر را متعهد می‌گردد:

  1. خریدار موظف است از زمان تاریخ شروع قرارداد و در طول زمان انجام پروژه اطلاعات مورد نیاز تارنما را در هر زمانی که مجری درخواست می‌کند در اسرع وقت در اختیار او قرار دهد.
  2. ارائه تصاویر اختصاصی، تهیه و تایپ متون و سایر داده‌های مورد استفاده در تارنما به عهده خریدار است.
  3. خریدار متعهد می‌شود که پس از عقد قرارداد، در قبال درخواست اضافه کردن ویژگی‌های جدید به تارنما، هزینه آن را پرداخت نماید.
  4. در صورتی که نماینده خریدار تغییر یابد، خریدار می‌بایست به صورت کتبی این مورد را اعلام نماید.

ماده هشتم: زمان‌بندی

طبق توافق صورت‌گرفته زمان‌بندی اجرای موضوع قرارداد به شرح زیر مرحله‌بندی شده و توسط مجری لازم‌الاجرا بوده و به نماینده خریدار گزارش می‌شود.

زمان‌بندی

مرحله

عنوان

زمان اجرا

۱

آماده‌سازی و پیکربندی‌هاست

 

آپلود سیستم مدیریت محتوی (پلتفرم طراحی و مدیریت)

 

تهیه و انتخاب زیرساخت پوسته

 

آماده‌سازی افزونه‌های موردنیاز

 

ارائه طرح اولیه

 

۲

بارگزاری محتوی در تارنما

 

اصلاحات پس از ویرایش خریدار

 

رفع عیوب واکنش‌گرایی در سه حالت موبایل، تبلت و دسکتاپ

 

۳

انجام سئو اولیه و بازخوردگیری از تارنما

 

آموزش مدیریت و راهبری تارنما

 

تحویل مستندات و شروع پشتیبانی رایگان

 

اتمام پروژه

 

تبصره ۱: مجری موظف است با اتمام  مرحله ۱ و طی زمان‌بندی ارائه شده، تارنما را برای شروع مرحله آزمایشی تحویل خریدار داده و محتوی محدودی را برای نمایش مناسب در تارنما بارگزاری کند.

تبصره ۲:  پس از تحویل طرح اولیه تارنما، خریدار می‌بایست ظرف یک هفته بخش‌های مختلف را بررسی کرده و اصلاحیه(ها) را برای تغییر به مجری ارائه کند. بنا به حجم اصلاحیه‌ها زمان ماده ۸ مرحله ۱ می‌تواند پنج تا هفت روز متغیر باشد.

تبصره ۳: پس از اتمام کامل طراحی و اصلاحات، بر روی سئوی سایت کارخواهد شد و آموزش‌های مربوط به مدیریت محتوی انجام خواهد شد.

ماده نهم: پشتیبانی

خدمات پشتیبانی رایگان به مدت سه ماه شمسی و شروع آن از تاریخ پرداخت وجه تسویه است که در صورت تمایل خریدار در بازه‌های یک‌ساله با پرداخت ۲۰ درصد مبلغ کل قرارداد، قابل تمدید است.

تبصره ۱: خدمات پشتیبانی شامل رفع هرگونه نقص در عملکرد صحیح  موارد تحویل داده شده، یا آموزش نحوه کار با بخش‌های مختلف پایگاه  است.

تبصره ۲: آموزش اولیه نحوه مدیریت تارنما طی یک جلسه برای نماینده خریدار به صورت رایگان برگزار می‌گردد. بدیهی است در صورت تغییر نماینده خریدار و نیاز به جلسه آموزشی مجدد نحوه مدیریت، خریدار می‌بایست هزینه مشخص شده از طرف مجری را بپردازد.

تبصره ۳: در صورت درخواست تغییرات از سوی خریدار پس از تأیید طرح‌ها در هر یک از مراحل، خریدار می‌بایست هزینه انجام تغییرات که توسط مجری تعیین می‌گردد را از قبل بپردازد.

تبصره ۴: در صورت عدم واریز هزینه خدمات پشتیبانی سالانه، وظیفه پشتیبانی و رفع اشکال از مجری ساقط می‌گردد.

ماده دهم: فسخ قرارداد

فسخ قرارداد در مرحله ۱ ماده هشت این قرارداد، با پرداخت یک‌سوم از مبلغ قرارداد ممکن بوده و در صورت تمایل به فسخ از سمت خریدار پس از تحویل طرح اولیه،‌ با پرداخت نیمی از مبلغ قرارداد امکان‌پذیر است. فسخ پس از ورود به مرحله دوم از ماده هشتم با پرداخت دوسوم مبلغ قرارداد امکان‌پذیر است.

ماده یازدهم: حل و فصل اختلافات

طرفین کوشش خواهند نمود که کلیه اختلافات ناشی از تفسیر یا اجرای این قرارداد را به‌طور دوستانه و برادرانه حل‌وفصل نمایند در غیر این صورت در صورت بروز هرگونه اختلاف فی‌مابین، طرفین مورد اختلاف را به داوری آقای: به شماره ملی: به نشانی: ………….. ارجاع خواهند نمود و رأی داور مذکور در مورد اختلاف ارجاعی درصورتی‌که منطبق با قوانین و مقررات مربوط به داوری مندرج در ق.آ.د.م باشد قاطع و غیرقابل‌اعتراض و برای طرفین لازم الاجرا است که بر مبنای آن طرف ذینفع حق صدور اجرائیه از طریق این دفترخانه علیه طرف دیگر دارد.

ماده دوازدهم: امضا قرارداد

این قرارداد در ۱۲ ماده و ۱۱ صفحه در ۲ نسخه که هر دو نسخه در حکم واحد است تنظیم و تحویل هر یک از طرفین این قرارداد قرار گرفت.